ambasadorka-zdrowia
Justyna Kowalczyk

Ambasadorka Zdrowia

Sezon 2015/16 Justyna Kowalczyk zakończyła pod koniec kwietnia startem w dalekiej Islandii, gdzie zwyciężyła w biegu na 25 km. Na początku maja już w Polsce podsumowała miniony sezon i opowiedziała o planach na kolejne miesiące podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez głównego sponsora polskiej biegaczki Santander Consumer Bank.

Obie strony podziękowały sobie za minione wspólne miesiące i przedstawiły plany na przyszłość.

– Współpraca z Santander Consumer Bankiem bardzo dużo ułatwia, ponieważ bank, jako dobry sponsor, pomaga mi i finansowo, i marketingowo. Mogę sobie pozwolić na wszystko, co jest mi potrzebne, by na odpowiednim poziomie uprawiać sport . Cieszę się, że nasza współpraca nie ogranicza się jednak wyłącznie do aspektów sportowych. Santander Consumer Bank zaangażował się razem ze mną we wsparcie osób chorych na mukowiscydozę – mówiła Justyna.

O tym, że współpraca z najlepszą polską biegaczką narciarską ma wymiar nie tylko czysto biznesowy przekonywał prezes zarządu banku, Arkadiusz Przybył.

– Oprócz tego, że jesteśmy głównym sponsorem Justyny w jej działalności narciarskiej, oraz oprócz tego, że jest ona ambasadorką naszej marki, co przekłada się na nasz biznes, dodatkowo Justyna zainspirowała nas do rozszerzenia działalności charytatywnej czyli do nawiązania współpracy z Polskim Towarzystwem Walki z Mukowiscydozą – podkreślił prezes. – My ze swojej strony zainspirowaliśmy Justynę do tego, żeby była ambasadorem Akademii Zdrowia Santandera. To projekt, poprzez który bank chce popularyzować aktywność fizyczną i sport wśród Polaków.

Justyna zgodziła się zostać Ambasadorką Akademii Zdrowia Santandera, skierowanej do aktualnych i potencjalnych klientów oraz pracowników Santander Consumer Banku. W jego ramach Bank oferuje m.in. przystąpienie do cyklu bezpłatnych zajęć Nordic Walking w 15 miastach w Polsce, które odbywają się raz w tygodniu od kwietnia do lipca 2016 roku, a także zachęca do wzięcia udziału (rekreacyjnie lub sportowo) w zawodach Pucharu Polski Nordic Walking. Najwytrwalsi uczestnicy będą mieli możliwość spotkania z Justyną podczas Finału Akademii Zdrowia Santandera jesienią 2016 roku.